Warszawa Centrum
Miejsca & Wyzwania

Nowy etap i kurs fotograficzny

Po tym jak postanowiłam robić te MEGAAa zdjęcia, stwierdziłam, że fajnie by było zacząć od podstaw. Przecież nie odrazu Rzym zbudowano? Dlatego postanowiłam wybrać się na kurs – fotograficzny kurs ofc.

Po przeszukaniu bardzo wielu ofert, zdecydowałam się na kurs w sumie podstawowy. Nie powiem.. Dał mi wiele. Nauczyłam się wreszcie tych wszystkich niewiadomych o których pisałam w pierwszym wpisie, czyli do czego wreszcie służą te wszystkie A i P i M i co to przysłona, co to jakieś inne różne tajemnicze słowa, które nie były mi wcześniej znane. Gdzie mam nastawiać ostrość i jak w ogóle trzymać aparat ?

Kurs odbył się w studio w Warszawie, trwał dwa dni po ok. 6 godzin dziennie. Pomimo teorii połączonej z praktyką, dla mnie najciekawszy był plener i możliwość nauki w praktyce.  W taki oto sposób, znaleźliśmy się początkowo na Placu Piłsudskiego, następnie na Starym Mieście, a zakończyliśmy na Parku Szczęśliwickim.

Myślę, że efekt był całkiem ciekawy. Pomimo użycia mojego naprawdę „kitowego” obiektywu, jestem całkiem zadowolona. Zdjęcia robiłam głównie przy ustawieniach aparatu na A (aparat marki Nikon) przy f/5,6. Ważne było złapanie odpowiedniego kąta i światła. Mieliśmy dwa przodujące zadania. Pierwszym było zrobienie ciekawych zdjęć biurowca Metropolitan, następnie zrobienie kilku ujęć Starego Miasta, a na koniec przenieśliśmy się do Parku Szczęśliwickiego na Ochocie, gdzie tematem przewodnim była „ławka w parku” 😉 Na sam koniec poznaliśmy podstawy programu do obróbki zdjęć – Lightroom 5. Tak też zaczęłam z niego korzystać i wszystkie zdjęcia jakie wykonuję, obrabiam właśnie w nim.

Po kursie fachowcem się jeszcze nie stałam (niestety! ;), ale zrobiłam kilka kroków do przodu. Szczerze mówiąc serdecznie polecam każdemu nową przygodę. Zawsze można się dowiedzieć dodatkowych rzeczy i poznać nowych ludzi 🙂 Zwłaszcza dla mamy, która często sama siedzi w domu z dzieckiem (tak tak mówię o własnej osobie) jest to wspaniała odskocznia i możliwość odpoczynku 🙂 Wreszcie można zaznać czegoś innego niż tylko pieluchy, kupy, obiadki, deserki, sprzątanie i znowu pieluchy i tak w kółko 😛

Moje efekty zamieszczam poniżej. Gdybyście chcieli się dowiedzieć o kursie coś więcej, pytajcie! Myśleliście o takich kursach? Może ktoś już z jakiegoś skorzystał i chciałby się podzielić miejscem godnym polecenia?

PLAC PIŁSUDSKIEGO

Plac Piłsudskiego
Plac Piłsudskiego

DSC_0468

kolorowe kwiaty kolorowe kwiaty
ładne kwiaty

BIUROWIEC METROPOLITAN

Metropolitan Metropolitan
Metropolitan Metropolitan

STARE MIASTO

Stare Miasto w Warszawie
starsza kobieta na starym miescie starzec
drzewo bazyliszek

DSC_0608

DSC_0612

DSC_0644
untitled-3

DSC_0631

balony na starym mieście stare miasto w Warszawie

STRAJK NA STARYM MIEŚCIE W WARSZAWIE

strajk w warszawie

strajk w warszawie
Previous Post Next Post

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply magdalena Luty 22, 2015 at 10:54 pm

  Piękne zdjęcia!!!!

  • Reply Angelika Luty 24, 2015 at 8:32 pm

   Dzięki 😉 Mam nadzieję, że wkrótce będą coraz lepsze 😉

 • Reply Monia Kwiecień 30, 2015 at 5:02 am

  Hej,

  Śliczne zdjęcia. Proszę powiedz gdzie mogę znaleźć ten kurs?
  Ja byłam na jednym ale jakoś słabo był przygotowany.

  pozdrawiam
  Monia

  • Reply Angelika Kwiecień 30, 2015 at 10:36 am

   Hey, dzięki bardzo 😉
   Na kurs poszłam w sumie w ciemno – znalazłam w wyszukiwarce. Dokładnie byłam w QBEK Studio – http://www.kursfotografii.com/. Ofertę mają szeroką, są różne rodzaje kursów, w zależności czego chcesz się nauczyć. Jak dla świeżo początkujących, polecam ten na którym byłam ja – czyli podstawowy 😉

  Napisz komentarz jeśli treść Ci się spodobała:)