Lifestyle

Jak usypiać dziecko? Poradnik niepotrzebny

Często próbuję się dostosować do opinii innych rodziców czy też czytanych informatorów, a jak to powinno się usypiać dziecko? Najlepiej żeby zasypiało samo, zgodnie ze stereotypem czytamy książeczkę, maluszek grzecznie pije mleczko, zjadając nawet całą butlę, ewentualnie delikatnie śpiewamy i maluch w pełni szczęścia odpływa przytulając się do misia. Wrrrrrrróć! A teraz jak to wygląda u nas ?:)

Najczęściej.. Grosię usypiam ja. Tata w tym czasie pracuje po pracy lub chwilę odpoczywa (też po pracy). No i … daję to mleczko Grosi, robiąc zalecaną ilość na ten wiek, ale moja Grosia nigdy go całego nie zjada. Właśnie to osobny problem, że z wielkiego pożeracza wszystkiego, nagle stała się niejadkiem i to osobny temat na wpis jak sobie „radzimy”, żeby odpowiednie ilości były skonsumowane. Po mleczku, mówię: „Naduś teraz jest pora spania, idziemy spać”. Co słyszę? „Ne, ne, ne” – to chyba ostatnio ulubione słowo.

Na znak spania daję jej smoczka, bo używamy go tylko w nocy, wkładam do łóżeczka, jestem obok, daję misia, śpiewam, czytam (cicho). Kończy się na tym, że smoczek jest w drugim końcu pokoju, Miś w trzecim końcu (wiem są tylko dwa końce albo jeden o.O, ale muszę oddać dramaturgię sytuacji), Naduśka stoi w łóżeczku i płacze, albo krzyczy.. A więc wyjmuję, przytulam, daję buzi i z powrotem od nowa. Smoczek, miś, przykrywam kołderką i śpiewam, mówię, że jest pora spania. I tak kolejne X razy. Po czym nasze uśpienie trwa ok. 30 minut, czasem dłużej 😉 Ostatnio nawet próbowałam metody wychodzenia z pokoju, ale pośrednio to skutkuje.. Jeszcze kilka miesięcy temu byłam już tak blisko ideału! Kładłam Urwiska, Urwisek przytulała się do misia, chwilkę pogłaskałam, wychodziłam i Naduśka sama zasypiała, bez krzyku, bez płaczu, bez tragedyyyyyi, niestety to się zmieniło! Teraz mamy lekkie turbulencje i to nie wiadomo skąd?  A co jest w tym wszystkim najlepsze? Że jak Pan Tata usypia Groszkę to zasypia w max. 5 minut :O I jaki to wniosek? TATOooo to Ty zaczniesz usypiać naszego Groszka!

jak usypiac dziecko sen dziecka

zasypianie

Aaaaaaaa MAMO !!! 

GROSZKA&MODA:

Body: Reserved Kids

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 komentarze

  • Reply Mario Marzec 5, 2015 at 10:03 am

    Groszek rozrabia 😉

  • Reply Martyś Marzec 14, 2015 at 4:32 pm

    Cudne zdjęcia! 🙂
    Ps. przyznaję Grosia do usypiania łatwa nie jest 😀

  • Napisz komentarz jeśli treść Ci się spodobała:)