Zaprojektuj swój album fotograficzny
DIY / Detale

Zaprojektuj swój album fotograficzny

Jeśli posiadasz tony zdjęć (tak jak ja?), na pewno masz problem z ich przechowaniem. Podpowiem Ci. Możesz je ładnie posegregować i stworzyć spersonalizowane albumy albo zlecić komuś ich wykonanie. Co wolisz? To już zależy od Ciebie. 

Są dwie drogi. Każda jest dobra, zależy tylko od położenia i danej sytuacji. Pierwsza zezwala Ci na puszczenie własnej wyobraźni i zabrania się do roboty. Możesz skorzystać z naprawdę wielu stron internetowych, które oferują ciekawe wzory papierów, dodatki, detale. Jednak dodatkowo potrzebny jest Ci jeszcze najważniejszy składnik – czas.

Poświęcenie czasu na przesegrowanie samej ilości zdjęć jest już wystarczająco pracochłonnym zajęciem. Jeśli jednak lubisz grzebać i dłubać w pierdółkach, klejach i tym podobnych rzeczach, zachęcam do zajrzenia do takiego sklepu jak http://www.paperconcept.pl/. Mają tam godne poświęcenia (i pieniędzy) gadżety, które pozwolą stworzyć coś wyjątkowego.

PLUSY i MINUSY TWORZENIA ALBUMÓW NA WŁASNĄ RĘKĘ

plusem na pewno będzie dobra zabawa, album będzie twój i tylko twój od począku do końca, wtedy chyba nawet bardziej cieszy oko, w końcu zrobiłaś go sama. Będzie bardziej spersonalizowany.

minusem jest czas oraz w przypadku osób niecierpliwych – brak cierpliwości. Nie każdy jest stworzony do przyklejania minimalistycznych dodatków o milimetry, czy wycinania drobniuśkich szlaczków. Trzeba mieć do tego rękę. Uwierzcie 😉

Druga opcja to zlecenie wykonania takiego albumu „osobie trzeciej”. Możesz zamówić taki album na prezent, np. urodziny, chrzciny czy np. rocznicę ślubu,  pamiątkę z wakacji czy danej sesji zdjęciowej. Nie musisz pamiętać  o zakupie kupy dodatków, które tworzą spójnie jedną całość. Mowa tu np. o specjalnych „dziurkaczach” do wycinania szlaczków, chociażby.. Taki jeden wycinacz kosztuje nawet ok. 20 zł, a często wypadałoby użyć kilku rodzaji, jeden będzie trochę nudny. Wliczając w to dodatkowe napisy, perełki, kwiatuszki itp, które często trzeba kupić w większej ilości niż sztuk jedna.

Albumy, które widzicie nie zostały wykonane przeze mnie. Taki prezent otrzymałam od mojej bliskiej znajomej w ramach podziękowań. Wiem, ile włożyła w to pracy, więc się nimi chwalę, bo są piękne 🙂 Sama wykonała ich już naprawdę sporą ilość. Zachęcam więc nie tylko do tworzenia, ale i korzystania z pomocnych rąk.

Serio! Każda okazja jest dobra.

I co? Przydał się komuś wpis?

Previous Post Next Post

You Might Also Like

Śmiało zostaw 1 komentarz!

Napisz komentarz jeśli treść Ci się spodobała:)